Brasserie De Koriander aan de Kromme Zandweg in Rotterdam-Zuid heropent op 17 juni haar deuren. Daarmee keert een bekende horecazaak terug in de wijk, nadat het restaurant op 30 september 2025 de deuren sloot.
Voor veel vaste gasten komt de heropening als goed nieuws. Bij de ingang van het pand wordt de heropening inmiddels aangekondigd. Intussen wordt gewerkt aan een opfrisbeurt van het restaurant. Het pand krijgt schilderwerk, een nieuw interieur en ook het terras is voorzien van nieuwe tafels en stoelen.
De Koriander wordt voortgezet door ondernemers Thijs van den Bergh en Gerard van Gelderen. Het duo heeft al horeca-ervaring opgedaan met restaurant 1898 Food in het Witte Huis aan de Oude Haven. Volgens hen was het al langer een wens om een horecazaak op Rotterdam-Zuid te beginnen.
Bij de heropening keert ook een bekend gezicht terug. Nico, die tot 2014 al werkzaam was bij De Koriander in de periode van de voormalige eigenaren Claasen, gaat opnieuw aan de slag in het restaurant.
De sluiting van De Koriander kwam vorig jaar voor veel bezoekers onverwacht. De zaak stond bekend om het vaak goed bezette terras en de vriendelijke bediening. De eigenaresse, die het restaurant sinds 2014 exploiteerde, kampte echter met oplopende kosten. Ook de gevolgen van de coronaperiode speelden volgens betrokkenen een rol bij de uiteindelijke beslissing om te stoppen.
Bij de sluiting hing lange tijd een bericht bij de ingang waarin bezoekers werden geïnformeerd dat de brasserie permanent zou sluiten en werden bedankt voor hun jarenlange vertrouwen.
Met de doorstart lijkt De Koriander nu een nieuw hoofdstuk te beginnen. Op sociale media en in de buurt wordt enthousiast gereageerd op de aangekondigde heropening. De nieuwe eigenaren openen de deuren officieel op vrijdag 17 juni.
Door: LMOFOTO